ANTALYA 33 ÜLKEDEN GENÇ BOKSÖRLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

0
278

Kübra KARTALKUŞ

Antalya’daki 10 bin kişilik spor salonunda gerçekleşen, 33 ülkeden 198 sporcunun katıldığı Avrupa Gençler Boks Şampiyonası 21-28 Ekim arasında yapıldı.

Açılış seremonisi ile başlayan törende konuşan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, sporcu, antrenör ve kafilede yer alan diğer görevlilerle birlikte 500 kişinin turnuva için Antalya’ya geldiğini dile getirdi. Gözgeç, Türk Milli Takımı’nın 10 sporcuyla şampiyonada yer aldığını belirterek, “Şampiyona, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın altyapısını oluşturacak” dedi.

Beş madalya birden

8 gün süren şampiyonada  Türkiye Milli Takımı 37 yıllık Avrupa Gençler Şampiyonası tarihinde ilk defa bir şampiyonada 5 madalya kazanarak büyük bir başarı yakaladı.
Final gecesi ödül törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy, Antalya İl Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç katıldı.

Türkiye Altın Madalya sevinçini 64 kiloda Tuğrulhan Erdemir ile yaşarken,Ahmet Topcu ve Berat Acar Gümüş , Mücahit İlyas ise bronz madalya ile şampiyonayı kapattı. Rusya şampiyonada birinci olurken Türkiye ikinci, Ukrayna üçüncü oldu.

(KK-BNY)

CEVAP VER