ANTALYA YAĞMURDA HEP AYNI

0
288

Zafer Mehmet GÜNDOĞDU

Antalya’da yağmurlu günlerde yollarn adeta göle dönüyor. Özellikle Kepez’in Gülveren mahallesinde yağmurlu havalarda hayat neredeyse duruyor. Yayaların yolun karşısına geçişleri güçleşirken, vatandaşlar altyapıya yeterince önem vermeyen yerel yönetimleri suçluyor,

Bölgede yaşayanlardan Ayşe Tütün, yıllardır bu sorunu yaşadıklarını, belediyelerin gerekli ve yeterli önlemi almadığını savunarak, “Belediyelerimiz yeterince çalışmıyor. Ne Büyükşehir Belediyesi ne Kepez Belediyesi derdimize çare bulmakta bir adım atmıyor. Her yağmurda mağdur oluyoruz” dedi.

Ayşe Tütün, yağmur sularının tahliyesini sağlayacak gider ve kanalların ihtiyacı karşılamadığını da ifade etti.

ÖĞRENCİLERİN YOĞUN OLDUĞU MAHALLELER

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Kültür,  Gülveren, ve Ahatlı bölgelerinde de yağmurlu havalarda okula gidiş-gelişlerde sıkıntı yaşanıyor.

Yağmurlu havalarda okula geç kaldıklarını vurgulayan Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden Turan Can, “Altyapı yetersizliği hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Sokaklarda yürüyemiyoruz. Yolun karşısına geçerken bütün kıyafetlerimiz ıslanıyor. Bundan da ziyade ulaşımın sıkıntılı olmasından dolayı derslere geç kalıyoruz. Belediyelerimizin bu konuya el atmasını istiyoruz” diye konuştu.

(ZMG-BNY)

CEVAP VER