KONYAALTI KİTAP FUARI’NA REKOR KATILIM

0
187

Haber: Yunus Erman Doğruyol

İnfografik: Tayfun Kayrancıoğlu

 

Konyaaltı Belediyesi’nin, 210 yayınevi ve 133 yazarın katılımıyla 24 Kasım- 3 Aralık tarihlerinde düzenlediği 8. Konyaaltı Kitap Fuarı’nı 303 bin 600 kişi ziyaret etti.

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi. Toplam 210 yayınevinin stant açtığı fuarda 133 yazarın katılımıyla imza günü düzenlendi. Antalya ve çevre illerden yoğun katılımın olduğu kitap fuarında özellikle Yılmaz Özdil, İrfan Değirmenci, İhsan Eliaçık, İnci Aral, Şükrü Erbaş ve İsmail Saymaz  gibi çok satan yazarların imza gününde izdiham oluştu.

Fuarın yapıldığı Konyaaltı Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki Konyaaltı Belediyesi standında yapılan kapanış töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, kitap fuarını bu yıl 303 bin 600 kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Muhittin Böcek, ziyaretçilerin fuardan güler yüzle ayrıldıklarını belirterek katılımcı yayınevi temsilcilerine ve yazarlara teşekkür  etti. Konuşmasında, geçen yıl yapılan fuarda, yeni bir fuar alanı için söz verdiğini hatırlatan Başkan Böcek,  “Fuarın bitiminde hemen Konyaaltı Fuar ve Kongre Merkezi için çalışmalara başladık.  Ve 9 ay gibi kısa bir süre içinde yapımını tamamladık. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde de 8. Konyaaltı Kitap Fuarı’nı yeni fuar yerimizde açtık.” dedi.

Başkan Böcek, daha sonra yayınevi temsilcilerine ve yazarlara tatlı ikram etti.

(YED-BNY)

CEVAP VER